Droga krzyżowa ku pojednaniu

W sobotę, 30 marca, po wieczornej mszy spod kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul. Leśnej w Słupsku wyruszyła Droga Krzyżowa na słupską Górkę Narciarza. 

– Do udziału w Drodze Krzyżowej zapisało się 98 osób, ale na Górce Narciarza towarzyszący nam księża rozdali 116 ze 120 przygotowanych medali – mówi komandor Dariusz Kloskowski, jeden z organizatorów Drogi Krzyżowej na Górkę Narciarza.

Jej uczestnicy w sumie przeszli ponad 5 kilometrów. Na Górce Narciarza doszło pojednania, podczas którego uczestnicy Drogi Krzyżowej złapali się za ręce. Jednocześnie w plecakach cały czas nieśli dary żywnościowe. 

– Zebraliśmy sporo mąki, kasz i cukierków. Te i inne produkty razem z żoną rozwiozłem do dwóch domów, w których mieszkają dzieci wychowywane poza biologicznymi rodzinami – dodaje komandor Kloskowski.

Droga Krzyźowa zakończyła się nocnym ogniskiem w pobliżu parafii z ciastem , kiełbaskami, a nawt grzanym winem.

To już druga Ekstremalna Droga Krzyżowa zorganizowana przy parafii św. Jana Kantego. Pierwsza odbyła się rok temu. Wszystko wskazuje na to, że na stałe wpisze się do parafialnego kalendarza. Tymczasem 5 kwietnia odbędzie się o wiele dłuższa Ekstremalna Droga Krzyżowa, której uczestnicy przejdą w nocy 43 kilometry. Ta EDK rozpocznie się w Przewłoce, a skończy w Słupsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *